E-mail: anaga777@etf.rs
Telefon:
Soba: Paviljon za Telekomunikacije (P2-3)
Konsultacije: Po dogovoru
Ana M. Gavrovska je rođena u Beogradu 7.11.1983. godine, opština Savski venac. Završila je Osnovnu školu “Starina Novak” i Matematičku gimnaziju u Beogradu kao nosilac Vukovih diploma. Diplomirala je 2007. godine na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, na odseku Elektronika, telekomunikacije i automatika, smer Telekomunikacije, prosečna ocena 9.33. Završila je doktorske studije na modulu Telekomunikacije na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2013. godine (prosečna ocena 10.00). Bila je stipendista Ministarstva za nauku i tehnološki razvoj Republike Srbije, angažovana na realizaciji i programu istraživanja na projekatima Univerziteta u Beogradu. Bila je angažovana kao izvršilac i član komisija u oblasti digitalne forenzike video materijala od strane Elektrotehničkog fakulteta. Kao student doktorskih studija na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu bila je angažovana u koncipiranju i realizaciji laboratorijskih vežbi. Stekla je zvanje istraživača saradnika, a nakon toga i asistenta. Angažovana je u oblasti telekomunikacionih, televizijskih, video, multimedijalnih i sistema za obradu slike. Pristupno predavanje pod temom ,,Pravci razvoja savremenih video tehnologija” održala je 2016. godine, a nakon toga je i izabrana na mesto docenta na Katedri za telekomunikacije.
Član međunarodnog udruženja elektro- i elektronskih inženjera, IEEE, od 2006. godine (kao i nekoliko IEEE društava: Communication, Computational Intelligence, Signal Processing, Circuits and Systems, Women in Engineering, …). Od 2016. godine potpredsednik (Chapter Vice-Chair) u rukovodstvu CAS-SP Chapter-a IEEE Sekcije Srbije i Crne Gore. Član Društva za telekomunikacije i ETRAN-a. Član IPTM (Image Processing, Multimedia and Telemedicine) laboratorije.
Član je organizacionog odbora međunarodnih konferencija NEUREL od 2008. godine.
Recenzent je radova na međunarodnim i domaćim konferencijama u zemlji i inostranstvu (TELFOR, NEUREL, ETRAN, IcEtran, EUROCON, EUSIPCO – Europian Signal Processing). Recenzent je u domaćim i međunarodnim časopisima (Telfor Journal, Tehnika-Elektrotehnika, Electronics Journal) i međunarodnim časopisima sa SCI liste (Journal of Intelligent Systems, Measurement Journal, IEEE Signal Processing Letters, Entropy: international and interdisciplinary journal of entropy and information studies, IET Signal Processing, Complexity Journal, IEEE Transactions on Biomedical Engineering, IEEE Journal of Biomedical and Health Informatics, Journal of Circuits, Systems and Computers, …).
Usavršavala se kroz brojne kurseve za oblasti i projekte na kojima je radila. Prošla je obuku i položila konačan ispit za dobijanje IEEE sertifikata za instrumentaciju i merenje (IEEE International Measurement University). U saradnji sa kompanijom RT-RK i Fakultetom tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu imala priliku da se upozna sa tehnikama programske podrške u televiziji i obradi slike. U saradnji sa više televizijskih kuća, posebno RTS-om (Radio-Televizija Srbije), učestvovala u upoznavanju studenata sa radom i tehnikama TV centara. Učestvovala u organizaciji studentskih praksi i usavršavanju studenata u oblastima video, multimedijalnih i televizijskih sistema i tehnologija. Usavršavala je svoje sposobnosti kroz Cisco i različite kurseve za upotrebu i razvoj softverskih alata. Neki od kurseva i škola/radionica na kojima se usavršavala su:
Učestvovala u organizaciji i sastanku Upravnog odbora (Management Committee) i radnih grupa projekta ActionCOST IC1002 u Beogradu, 2012. godine. Predsedavajući je na sesijama iz oblasti video tehnologija, obrade slike i multimedije (TELFOR, od 2010. godine i NEUREL od 2014. godine). Učestvuje u organizaciji međunarodnih konferencija NEUREL od 2008. godine.
Dobitnik je više istaknutih nagrada i priznanja, među kojima su:
Autor je i koautor preko 100 publikacija, od toga 6 radova u istaknutim međunarodnim časopisima sa SCI liste. Radovi su citirani preko 40 puta (bez autorskih i koautorskih citata), od toga preko 10 puta u časopisima sa SCI liste (prema podacima iz baze Scopus odziv na radove obuhvata preko 20 citata).
Bila je veći broj puta mentor i član komisija završnih radova (diplomskih, master, doktorskih radova).
Naučna i stručna interesovanja A. Gavrovske uključuju: linearne i nelinearne metode za analizu signala, multimedijalne, televizijske, video i telemedicinske sisteme, video servise, digitalnu obradu signala i slike, video tehnologije, telekomunikacije. Lična interesovanja uključuju: putovanja, muziku, fotografiju, vajarstvo i slikarstvo.
Radovi objavljeni u međunarodnim časopisima:
Radovi objavljeni u domaćim časopisima:
Radovi prezentovani na međunarodnim konferencijama:
Radovi prezentovani na domaćim konferencijama:
Tehnička i razvojna rešenja:
Ostalo:
Knjige:
Nacionalni (Projekti Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja)
Međunarodni